Posiadanie swojego psiego pupila poza obowiązkami ma inne pozytywne aspekty i to udowodnione naukowo. Jakie korzyści płyną dla nas z opieki nad zwierzakiem, który jest powszechnie uważany za najlepszego przyjaciela człowieka?
Masz psa? Będziesz zdrowy!
Poza ogólną dobrą kondycją ciała uzyskaną dzięki spacerom z psem wiele badań udowodniło ich dobroczynny wpływ na rozmaite schorzenia i choroby. Ruch jaki dostarczają nam te zwierzaki zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia ataku serca, pozwala uzyskać odpowiednie ciśnienie czy właściwy poziom cholesterolu. Ponadto nasze krążenie lepiej pracuje a walka z nadwagą staje się skuteczniejsza – łatwiej zgubić zbędne kilogramy. Dzięki psiemu towarzyszowi jesteśmy bardziej odporni na stres i depresje. To jeszcze nie wszystko! Obecność psa jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z poważniejszymi chorobami takimi jak: reumatyzm, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe, zespół Downa czy autyzm ponieważ właśnie te czworonogi sprawiają, że leczenie wymienionych schorzeń staje się szybsze i efektywniejsze. Badania naukowców ze Stuttgartu ukazują również zaskakującą teorię – psy potrafią wyczuć w wydychanym przez nas powietrzu uwalniające się związki organiczne, które świadczą o raku płuc. Psi pupil będzie więc radosnym lekiem na całe zło!
Odejmij sobie lat!
Nie stosuj kremów przeciwzmarszczkowych i zabiegów odmładzających – możesz odjąć sobie lat w inny, prostszy sposób! Dzięki rozmaitym badaniom wpływu psów na człowieka dowiadujemy się, że jako ich właściciele możemy mieć taką samą energię i witalność jakbyśmy byli o 10 lat młodsi. Ruch i pozytywny wpływ czworonoga pozwoli zachować również młodszy wygląd z zewnątrz – proces starzenia się skóry jest o wiele powolniejszy. Psy powinny posiadać szczególnie osoby po 65 roku życia, ponieważ dzięki nim w takim wieku można być sprawniejszym intelektualnie i fizycznie od rówieśników, którzy nie mają swojego pupila.
Do szczęścia potrzebny Ci.. pies!
Radosny psiak, który macha ogonkiem ze szczęścia za każdym razem, gdy nas widzi to doskonały powód do szczęścia. Ponad to warto pamiętać, że przytulanie się, głaskanie i inne czułości okazywane naszemu czworonożnemu przyjacielowi powoduje wytwarzanie przez organizm oksytocyny znanej hormonem miłości, który zapewnia dobry humor, pozytywny nastrój, radość, zadowolenie a więc fantastyczny, wyjątkowy stan – jest to udowodnione przez szkockich badaczy z Edynburga. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem, młodością i znakomitym samopoczuciem na co dzień koniecznie przygarnij psa, szczególnie ze schroniska – taki zwierzak będzie idealnym, oddanym towarzyszem na całe życie!