Jak prasować szybko i wygodnie?

Prasowanie to jedno z zajęć domowych, które posiada znacznie więcej przeciwników niż zwolenników. Główny problem tkwi w tym, że jest to czynność mozolna, często też trudna, gdy żelazko nie chce współpracować a tkanina rozprasować. Jednak wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów dotyczących samego sprzętu czy dodatkowych gadżetów a samo prasowanie stanie się proste i przyjemne!

Żelazko dobrej jakości

Aby ubrania były idealnie wygładzone przede wszystkim należy wybrać żelazko wysokiej jakości. Nowoczesny sprzęt tego typu wyposażony jest zwykle w regulację temperatury, funkcję parowania i powierzchnię, która odporna jest na wszelkie zarysowania czy przypalenia. Warto wybrać takie żelazko, które jest poręczne, ma dużą stopę oraz wbrew pozorom nie jest lekkie, ponieważ cięższy model będzie mocniej naciskał na tkaninę i ją lepiej wygładzał. Na rynku dostępne są również żelazka, które działają tylko pod wpływem dotyku. Zaletą tego typu sprzętu jest przede wszystkim uwolnienie się od często przeszkadzającego kabla oraz oszczędność energii, jednak minusem wydaje się być to, że żelazko może szybko ostygnąć. Dobrą propozycją jest żelazko Philips Azur, dostępne na rynku w cenie od 156 zł. Ten model ma wszystko to, o czym było wcześniej wspomniane a więc nie jest lekkie, ma trwałą powierzchnię prasowania, wyposażony jest w inteligentne parowanie oraz w doskonałą regulacje temperatury w zależności od rodzaju materiału.

Deska idealnie dopasowana

Wygodne prasowanie zapewni Ci deska, która będzie dobrze dopasowana do wzrostu. W sytuacji kiedy jest ona za niska niepotrzebnie wyginamy kręgosłup i garbimy się, zaś zbyt wysoka powoduje, że ręka szybko się zmęczy. Nowoczesne deski mają również przydatne gadżety, takie jak stojak na żelazko czy gniazdko, dzięki któremu wygodnie można podłączyć sprzęt i zyskać optymalną długość kabla. Deska w przeciwieństwie do żelazka nie musi być ciężka – dobrze, gdy jest lekka, ponieważ łatwo będzie ją złożyć i przenieść w dowolne miejsce.

Przydatne akcesoria

Oprócz żelazka i deski warto zwrócić uwagę na inne dodatki. Prasowanie ułatwi nam chociażby silikonowa podkładka na żelazko – przydatna, kiedy nie posiadamy deski wyposażonej w odpowiedni stojak oraz nakładka przeciwpołyskowa, dzięki której unikniemy niepożądanych efektów błyszczenia się, szczególnie tych delikatnych tkanin. Dla amatorów pięknych zapachów polecić można aromatyczną wodę do prasowania, aplikowaną bezpośrednio na materiał lub do pojemniczka na wodę, gdzie razem z parą przenosi ona na materiał przyjemną, delikatną woń. Prasowanie koszul od zawsze było zmorą bardzo wielu domowników, lecz czynność tą znacznie ułatwi specjalna mała deseczka do prasowania rękawów. Tym, którzy prasują w podróży lub nie mają deski przyda się rękawica do prasowania – wystarczy podłożyć ją pod wiszącą na wieszaku tkaninę, jednocześnie przykładając żelazko z drugiej strony ubrania. Aby nasze żelazko sprawnie działało przez długi czas można kupić także specjalny filtr. Pełni on funkcję filtrującą oraz oczyszczającą: usuwa z wody kamień, dzięki czemu nie osiada się on w zbiorniczku żelazka. Wszystko to znacznie usprawni prasowanie a więc zamieni zwykły obowiązek w komfortową i przyjemną pracę domową.

Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *